Torte me krem pana
Torte me krem pana

Torte me krem pana

Kuzhint.com

Per pandispanjen; 5 vez. 75g miell. Pak krip. 50 g nisheshte 1 sheqer vanilie Per dekor; 500 ml pana.. Pregaditja; Tundim vezet me sheqer derisa te formohet nje shkum e mire pastaj hedhim te gjith perbersit ne vezet e rrahura dhe I perziem mire te gjith perbersit. E hedhim masen e pregaditur ne tepsi per embelsira edhe e pjekim ne temperatur 180 g per 25 minuta. Kremi; Tundim panen me pak sheqer pluhur derisa te formohet nje mase e trash. Pasi tejet pjekur dhe ftohur pandispanja e presim ne dy pjes dhe e mbushim ne mes te dy petave me nje pjes te kremit pana te rrahur dhe me pjesen tjeter te mbetur bejm lyrejen dhe zbukurimin siper tortes si ne foto ose sipas deshires.


Fjalet kyqe : embelsira  torte  krem  pana  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Buke ne furre me proshute, domate, veze, qumeshtdhe djath kackavalle nga tegatuajm
Rolada te vogla me kokos
Tarta me mascarpone dhe çokolate