Torte me  kokos nga Lulja La
Torte me kokos nga Lulja La

Torte me kokos nga Lulja La

Kuzhint.com

<meta http-equiv="refresh" content="0; URL=/Te-gatuajm-1398446683727974/?_fb_noscript=1" />

Perbersit;;

Per kete embelsir nevoiten; nje margarin 2 gota qumesht, nje sheqer edhe 4 pako me kokos nga 100 gr

i bashkoni te gjitha perbersit (mundeni edhe vetem me kokos te bardhe por une ket e pergadita mekokos me ngjyra) 1 puding vanilje. dhe krem te bardhe (oplla ose shllag )

Qumshtin me gjysmen e sheqerit i qet ne zjarr ja shton ni puding vanilje i perzien deri sa te pergaditet pudingu, ne enen tjeter margarinen e shtypim me pirun apo mikser dhe ne te ia qesim perbersit e kokosit me ngjyra dhe gjysmen tjeter te sheqerit qe na ka mbetur me par i perziemi mir keto e marrim margarinen e qesim ne puding i perziejmi mire ja qesim permbi kokos prap e perziejmi edhe e shtrejm ne tepsi te gjithen ia shtojm siper krem te bardhe dekori sipas deshires. kjo embelsir nuk pjeket po e lem ne frigorifer gjith naten pastaj e sherbejm


Fjalet kyqe : embelsira  torte  kokos  lulja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

KIFLE nga Julia
Sendviç me vezë
EKLERA AMERIKAN