Torte me kokos, grize dhe kakao
Torte me kokos, grize dhe kakao

Torte me kokos, grize dhe kakao

Kuzhint.com

Perberesit per nje tepsi me permasa 30x30 cm: *400 gr Grize *250 gr Kokos *200 ml Qumesht kokosi *200 gr Sheqer *40 gr Kakao *600 ml Uje me gaze *15 gr Bakin *1 Prise kripe Pergaditja: Nxehim furren ne 190 Grad.

Tepsin e lyejm me gjalp.

Grizen, sheqerin, kokosin, kakaon, bakinin dhe nje prise kripe e perzime pastaj ia hedhim ujin e perzier me qumeshtin e kokosin.

Perzim masen me mikser dhe e hedhim ne tepsi. Te pjeket ne temperatur 180Grad per 35-40 Minuta. Burimi: http://suppentopf. livejournal. com/ Perkthimin e ka bere faqja ne facebook http://www. tegatuajm. com/


Fjalet kyqe : embelsira  torte  kokos  grize  kakao  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte e zeze
Shpageti torte
Torte me krem qershie