Torte me Kokos dhe Lajthi
Torte me Kokos dhe Lajthi

Torte me Kokos dhe Lajthi

Kuzhint.com

PERBERSIT:

* 400 ml. uje* 300 gr. sheqer* 250 gr. margarine* 500 gr. keksa te bluar* 150 gr. kokos* 100 gr. lajthi

PERGATITJA:

Uji dhe sheqeri vlohet ne nje en derisa te shkrihet sheqeri, pastaj iashtojm edhe margarinen dhe i leme derisa te shkrihen mire.

Pastaj e largojme nga zjarri dhe fillojme qe t’ia qesim edhe perberesit e tjere si;keksat e bluar, kokosin dhe lajthit e grimcuara.

Masen e pregaditur e qesim ne nje tepsi qelqi dhe e rrafshojm mire. pastaj mund ta dekorojme me kokos dhe disa kokrra lejthi ose sipas deshires.

Ju befte mire.


Fjalet kyqe : embelsira  torte  kokos  lajthi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Lëreni duhanin duke përdorur sodë bikarboni
Le ta shikojm se sa gram apo ml ka një gotë
Si të gatuajmë qofte të madhe të mbushur?