Torte me karamel
Torte me karamel

Torte me karamel

Kuzhint.com

Me kerkesen e juaj qe ta keni kete recet; Përbërësit: Për bazë: * 220 g keksa të bluar * 150 g margarinë * 2 lugë sheqer të verdhë *3 lug kakao Për mbushje: * 960 g krem të bardhë * 300 g sheqer të verdhë * 100 g margarinë * 5 vezë * 1 lugë ekstrakte vanilje * karamele të gatshme. Përgatitja: 1.

Në tepsi përgatisni keksat bluar, margarinën e shkrirë dhe sheqerin, duke formuar një masë. 2.

Masën e shtroni në tepsi dhe e piqni për dhjetë minuta në 180 gradë.

Më pas përzieni kremin e bardhë me sheqer dhe vanilje, shtoni margarinë, përsëri përzieni e më pas shtoni vezët një nga një. 3.

Brumin e vendosni mbi petën tjetër të pjekur dhe të ftohur. 4.

Pasi t'i keni pjekur të dyja petët, e ftohni mirë dhe e lyeni siper me karamele. Ju befte mire.


Fjalet kyqe : embelsira  torte  karamel  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Salmon me couscous dhe perime
Torte me molla dhe limon
Si te largojme peshën e tepert nga trupi pas lindjes