Torte me dy kreme te ndryeshme
Torte me dy kreme te ndryeshme

Torte me dy kreme te ndryeshme

Kuzhint.com

Receta :

  • 6 ve
  • 10 lugë sheqer
  • 10 lugë qumësht
  • 10 lugë vaj
  • 12 lugë miell
  • 1 pecivë
  • 1 vanillë
  • 1 kokos

Pergaditja:

Me perbersit e me siperm pergaditim pandispanjen dhe e pjekim ne 180 grad

Pasi te pjeket pandispanja bej renditjen e kremeve si ne foto dhe pasi te ftohet mire e prejm torten ne kube e dekorojm si ne foto me qokolata

Filli I bardhë :Ne nje tengjere qesim ;1 litër qumësht, 7 lugë sheqer, 1 vanillë, 5 lugë niseshte, gjysme kokosi. (Këto duhet ti ziejmë deri sa te trashet masa ). Filli i kuq :Ne nje tengjere qesim ;1 litër lëng të vishnjes, 2 pudinka të malinës ose dredhzës, 4 lugë sheqer. (Këto duhet ti ziejmë deri sa të trashet masa )


Fjalet kyqe : embelsira  torte  kreme  ndryeshme  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kepurdha të mbushura me sos
Pasul ne tave
Pogaçe te vogla  nga Nazja