Torte me biskota ngjyre kafe
Torte me biskota ngjyre kafe

Torte me biskota ngjyre kafe

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 kg Keksa me kakao, 500 ml Qumeshte, 100 gr arra te bluara, 100 gr rrushe te terur, 300 ml krem pana, 2 Shllaga vanilje, 2 Puding vanilje, Sheqer sipas shijes

Pregaditja e recetës :

Per dekorim : bajame te coptuara, 100 gr qokollad dhe krem karamel

Përgatitja: Pergadit se pari pudingun me qumesht dhe sheqer dhe leni qe te ftohet.

Marrim ajken e rrahim me mikser.

Se pari shtrojm nje foli najlloni ne funin e tepsispastaj e qesim nje pjes te kremit te pregaditur me par pastaj i renditni keksat ku se pari i zbutni ne qumesht te vaket pastaj i rendesni siper kremit.

Vazhdoni keshtu krem, keksa, puding, keksa krem, keksa, puding dei sa te perfundoj e gjithe masa.

Ndermjet rendeve mund i vendosni edhe100 gr arra te bluara, dhe 100 gr rrushe te terur.

Ne fund e lyeni tere torten me kremin e pregaditur dhe ne fund e dekorojm me me qokollad dhe me krem karamel duke bere forma te ndryshme nga ato mbi torte.

Keksat cdo here duhet ti kalohen ne qumesht pastaj ti rendisni mbi krem.


Fjalet kyqe : embelsira  torte  keksa  ngjyre  kafe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Embelsire e bute me cokolad
 Lëngu i gjelbërt per nje shendet me te mire
Gurabija (biskota) me nisheste