Torte me biskota nga Gaziganja Salihu
Torte me biskota nga Gaziganja Salihu

Torte me biskota nga Gaziganja Salihu

Kuzhint.com

Përbërsit :

1 kg keksa dhe 2 shllaga,

3 Pudinga te qokollades

Torte me keksa e pargatitur nga Gaziganja Salihu.

Nevojiten:

1 kg keksa katror,

3 Pudinga te qokollades, te pergatitur sipas udhezimeve qe shkruan ne pako.

Ne nje tepsi te rrumbullakt me form qe i heket rrethi i renditim keksat ne kemb duke i lyer nje nga nje

derisa te mbushet tepsia pastaj e lyen siper me pudding dhe pastaj e lem per 2 ore qe te

mpikset pastaj ia hekim rrethin dhe e lyejm ne te gjitha anet me 2 shllaga te pergatitur

sipas udhezimeve qe shkruan ne pako si ne foto.

Dekorimi behet sipas deshires.


Fjalet kyqe : torte  keksa  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Rolad me neskafe
Torte me jogurt dhe keksa
Torte me puding dhe jogurt