Torte me ajke
Torte me ajke

Torte me ajke

Kuzhint.com

Perberesit: 250 gr Margarin 200 gr Sheqer 4 Veze 300 gr Miell 4 Luge gjelle kakao 1 Luge qaji sode buke 200 ml ajke Pergaditja: Shkrim margarinin shtojme gjithe perberesit e tjere dhe i rrahim me mikser.

Furren e nxehim ne 200 Grad.

Marrim nje tepsi katrore e lyejm me vaj dhe e derdhim brumin.

Torta duhet te pjeket 30 minuta por te shpohet torta mbas 25 minuta per ta shikuar a eshte pjekur.

Pasi te pjeket e largojme nga furra te ftohet.

Te dekorohet me sheqer pluhur ose me cokolate te shkrire me ajke. Burimi: www. chefkoch. de


Fjalet kyqe : embelsira  torte  ajke  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

SHEQERPARE nga Egzontina Ismaili
MASKË ME SHITAKE PËR HEQJEN E RRUDHAVE POSHTË SYVE
Pse është më mirë të hani prej pjatave më të mëdha