Torte klasike
Torte klasike

Torte klasike

Kuzhint.com

Perbersit; 30 gr çokollatë e errët 60 gr miell 120gr Gjalpë i butë 150 gr sheqer 65 gr pluhur kakao 3 vezë 1 vanilje Përgaditja Furrën e ngrohim paraprakisht në 170 � C. tepsia duhet te jet rreth 20 cm në diametër Ne fillim i rrahim vezet me mikser. Shkrihet çokollatë në një ene të madhe. pastaj ia shtojm gjalpin gradualisht.

Hekim nga zjarri dhe e perziejm me miell, sheqer, kakao, vezët e rrahura dhe vaniljen. Hedhim këtë përzierje në tepsi te lyer me gjalp dhe te permillur dhe e pjekim për rreth 30 minuta. Pasi te pjeket e leme qe të ftohtë për 10 minuta dhe pastaj e rrotullojm permbys ne një pjatanc dhe e dekorojm sipas deshiresme kokos ose sheqer pluhur burimi; http://www. miamion. com/


Fjalet kyqe : embelsira  torte  klasike  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tortë shtresore
 Ilaq ne kushte shtepie shume efektiv per sherimin e puqrrave
Çaji i xhenxhefilit, i këndshëm dhe me veti kuruese