Torte e lehte
Torte e lehte

Torte e lehte

Kuzhint.com

Perbersit; • 15 lug Vaj • 15 lug Sheqer • 15 Lug Miell • 15 lug Qumsht • 3 Vez • 1 peciv • 1 lug Cimet • 1 çokollat • Kokos Pregaditja' I marrim vezet i thyejm ne nje en i rahim, me mikser pastaj ja shtojm vajin, sheqerin, miellin, qumshtin dhe prap rrahim ,

Ne fund ja shtojm peciven dhe cimet-in i rrahim me mikser prap dhe e qesim masen e fituar ne tepsi e futim ne furrën e nxehur dhe e lëm te pjekët per 15 min. ne 170 grad. Qokollaten e shkriejm ne avull dhe e lyem permbi pastaj e zbukuroni me pak kokos


Fjalet kyqe : embelsira  torte  lehte  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Si bëhet keku
Torte me kakao
Biskota me dy ngjyra