Tortë me banane dhe arra
Tortë me banane dhe arra

Tortë me banane dhe arra

Kuzhint.com

Nevojiten: 250 gram margarinë 1 ve, 250 gram sheqer pluhur 300 gram biskota të bluara, 100 gram arra të grira, 4 banane. Përgatitje; Përbërbrsit i hidhim në një enë ca të madhe në radhën si janë përmendur dhe ngjitheni me gishta.

Kur të shtohen bananet (të cilat duhet të jenë të ndrydhura me pirun), masën bëjeni të një trajtshme.

Zbukurojm me arrate coptuara dhe e pjekim ne furr te nxent 180 grad per 10 minuta. Ju beft mire!


Fjalet kyqe : embelsira  torte  banane  arra  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ëmbelsirë me shumë  shije
Berliner
Biskota te shpejta