Toptha rafaello nga tegatuajm
Toptha rafaello nga tegatuajm

Toptha rafaello nga tegatuajm

Kuzhint.com

Perberesit:

80gr yndyr kokosi ose gjalp normal,

300 gr çokolatë e bardhe,

200 ml ajke,

200 gr Kokos,

Nje pako me bajame te coptuara ose komplet te qeruara,

100 gr kokos per mbeshtjellje.

Pergaditja:

Spari shkrim çokolatën sbashku me gjalpin mbi zjarr e ose mbi avull pastaj e largojme nga zjarri dhe ia shtojme ajken dhe 200 gr kokos.

E perzim me luge dhe e lem ne frigorifer deri sa te forcohet masa.

Nga masa formojme toptha duke i mbushur mbrenda me bajame dhe ne fund i mbeshtjellim me kokos.

Keshtu veprojme deri sa te mbaroj masa.


Fjalet kyqe : embelsira  toptha  rafaello  tegatuajm  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ushqimi për bebe me pjepër
Torte per femije; me puding dhe keksa
Ëmbelsirë me puding nga Lulja La