Toptha (bombica) me kokos
Toptha (bombica) me kokos

Toptha (bombica) me kokos

Kuzhint.com

Perbersit:

  • 25 bajame
  • 2 filxhan � ëmbël qumështi i kondensuar
  • 1 lugë gjelle vanilje ekstrakt
  • 110 g krem sheqer
  • 200 g kokos
  • Lyrja me 150-200 g çokollatë të errëta

Gatimi;Furrën e nxeni paraprakisht në 180 � C.

Nga perbersite me siperm pregaditim brumin dhe masen e pergaditur ne topza evendosne ne nje tepsi me leter te kuzhines dhe mbi to vendosni nga 1 badem dhe futni ne furre per 7 minuta. Pai te ken qendruar per 7 minuta i largojm nga furra dhe i lem qe te ftohen

Pastaj vazhdoni ndiqni udhezimet si ne foto, cokolladen e shkrir me qumesh e leme pak te ftohet dhe ne te i zhytsim topzat e pjekura.


Fjalet kyqe : embelsira  toptha  kokos  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tortë ‘Reform’
Bamja, ushqimi i shëndetshëm i Lindjes
Revani me nisheste