Tiramisu e shpejt me puding
Tiramisu e shpejt me puding

Tiramisu e shpejt me puding

Kuzhint.com

Pregaditja behet per 15-20 minuta.

Perbereseve ne vazhdim nuk po ia shenojme masen per ate se mund te vendoseni ju vete se sa cope deshironi ti pregaditeni.

Ju nevojiten vetem keta perberes:

*keksa per tiramisu,

* pluhur pudingi (banane, vanilje etj),

*qumesht ose (neskafe) dhe

Pregaditja;

Pudingun e gatuani sipas udhezimeve qe shenojne ne pako.

Ecuria e gatimit eshte kjo: kalojme (zbutim) me shpejtesi keksin ne qumesht dhe e vendosim ne pjate pastaj e lyejme me pudingun dhe prap ia ve

ndosim siper nje keks tjeter te zbutut ne te cilin se pari e kaloni ne qumesht ose (neskafe).

Keshtu veproni me te gjithe keksat e tjere qe deshironi ti gatuani.

Siper e dekotojm me pudingun e mbetur embelsiren si dhe ne fund i hedhim kokos.

Receten e ka bere faqja ne facebook tegatuajm.


Fjalet kyqe : embelsira  tiramisu  shpejt  puding  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ushqimet fatsjellëse, që duhet të jenë mbi tavolinën e Vitit të Ri
Torte me krem
Torte kremoze me qokollad