Tatli me kokos nga M.D-G
Tatli me kokos nga M.D-G

Tatli me kokos nga M.D-G

Kuzhint.com

Perbersit;

  • 250 margarin- gjalpe
  • 1 vez
  • 1 filgjan vaj
  • 1 filgjan qumsht
  • 1 filgjan kokos por mund edhe me shkum si pas deshire(Filgjana per kafe turke)
  • 1 pako peciv
  • 3 gota te ujt mill

Pregaditja

Te gjitha keto perbers i perzijm mirese bashku deri sa te formohet burmi qe na nevoitet

Pastaj nga brumi i fituar me dore i bajm format si pas deshires, ose si ne foto i renditem ne tepsi jo afer njera tjetres dhe i pjekim ne furre te parangrohur ne 170 grad deri sa te skuqen te tera.

Sherbetin e ziejm me 1kg sheqer dhe 800 ml ujI derisa te vlon dhe ja shtojm edhe nje sheqer vanilje

Pasi te jen pjekur tatliat Ia hedhim sherbetin qe duhet te jet i vakt kurse tatlia duhet te jet e ftofte


Fjalet kyqe : embelsira  tatlia  kokos  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Keshilla per gatim: Si te ruajme ngjyren e bizeleve gjate zierjes?
Reçel me qershia
Buke panda