Tatli me forme (gjethi) flete
Tatli me forme (gjethi) flete

Tatli me forme (gjethi) flete

Kuzhint.com

Tatli me forme (gjethi) flete te pergaditura nga Selim Sallko Jusufi

Perbersit dhe pergaditja :

Ne nje ene i bashkojm 2 vez, nje gote te qajit me vaj dhe nje me sheqer, peciv, mille sipas nevojes derisa te trashet brumi pastaj brumin e ndajm ne dy pjes njeres pjes i qesim kakao dhe i pregadit si ne foto i renditim ne tepsi si ne foto dhe i pjekim ne temperatur 180 grad Sherbeti ziet me 5 badak te qajit me sheqer dhe 7 me uje.


Fjalet kyqe : embelsira  tatli  forme  gjethi  flete  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Manchmelov
Ravioli turke (mantia turke)
Embelsir me arra dhe kokos