Tagliatelle me salmon dhe salce
Tagliatelle me salmon dhe salce

Tagliatelle me salmon dhe salce

Kuzhint.com

Perberesit per 4 persona: 2 Qepe te vogla Nje tufe koper e fresket 600 gr Salmon filet 500 gr Tagliatelle 20 gr Gjalp 150 ml Ajke 250 ml Leng supe 0. 04 gr Krip Nje luge qaji piper i zi Nje luge gjelle miell Pergaditja: 1.

Qepeve ua heqim levore dhe i presim shme imet.

Gjithashtu edhe kopren e pastrojme dhe e presim imet.

Salmonin e presim ne copa jo edhe shume te vogla. 2.

Tagliatelle (makarona) i pergadisim sipas udhezimeve qe shenojne ne pako.

Hedhim gjalpin ne tigan e i fergojme qepet pastaj ia shtojme salmonin e prere ne copa dhe e lem te pjeket 3 minuta.

Ia hedhim ajken dhe lengun e supes. 3.

Ne fund i hedhim krip, piper dhe miellin duke e perzier salcen vazhdimisht deri sa te vloje. 4.

Te servohen makaronat ne pjate duke i hedhur siper salcen e pergaditur me ajke dhe salmonin. Burimi: http://kochen. bildderfrau. de/ Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm. https://www. facebook. com/pages/Te-gatuajm/1398446683727974?ref=hl


Fjalet kyqe : gjellera  tagliatelle  salmon  salce  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Keshilla gatimi: Cfare te bejme nese ne salce kemi hedhur me shume vaj?
Krepa te mbushura me oriz
Antipastë me djathë