Speca te mbushur nga Ajshe Shurdhiqi
Speca te mbushur nga Ajshe Shurdhiqi

Speca te mbushur nga Ajshe Shurdhiqi

Kuzhint.com

Receta per speca te mbushur..

Ne nje tigan qesim 500 gr mishi te grir(bluar) qe duhet te kaverdiset me qepe, me pak yndyr (pasi zakonisht mishi ka yndyr), krip. veget, karrota. domate te qeruar mire gjithashtu edhe orizin e kaverdisim

Pasi ti kemi fergu mire i mbushim specat qe pak krip ju kemi vendos mbrenda me. lug te vogl. dhhe i renditim ne tepsi

Patatet i zijm ne uje pak me krip dhe i vendosim edhe keto ne tepsi tek specat dhe ne fund siper i qesim pak uj dhe hopell ( ajke) dhe majdanoz te terur si ne foto i mulojm me foli ne fillim qe të mos digjen siper dhe i pjekim ne furre te parangrohur ne 200 grad


Fjalet kyqe : gjellera  speca  mbushur  ajshe  shurdhiqi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me kakao
Biskota me gjeme kumbulle
CILA TERAPI E FTOHTË SHËRON DHEMBJET E MUSKUJVE?