Speca te kuqe me hudhra
Speca te kuqe me hudhra

Speca te kuqe me hudhra

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

speca te kuq 1 kg, vaj 3-4 lugë gjelle, kripë dhe piper, hudhra 2-3 thelpinj, pak majdanoz, pak karota ne rende, uthull 2 lugë gjelle, Leng limoni

Pregaditja e recetës :

Ne fillim specat, shpëlahen, pjeken dhe pastaj qerohen dhe lihen të tërë ose priten në rripa për së gjeri si te deshironi.

Skuqen në tigan me pak yndyre të mbuluar me kapak duke i përzier herë pas here.

U hidhet kripe piper, hudhra të pera imet, uthulle, leng limoni, majdanoz te grir karote te grir ne rende imet dhe pasi të jenë gati perdoren si garniturë për gjellë me mishe, ose si gjellë në vete si ne foto.


Fjalet kyqe : sallata  speca  kuqe  hudhra  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Obllade e shpejte
Toptha te mbushur me qershia
Tatli dy ngjyrshe nga Gimce Jeta Gimce