Speca ne furr me hudhur
Speca ne furr me hudhur

Speca ne furr me hudhur

Kuzhint.com

Perberesit: 500 gr speca te kuq, 2 filxhane kafe vaj ulliri, 1/2 filxhan uthull, 5 hudhra, 1 lug gjelle kripe te trashe, 1 filxhan caji uje. Pergatitja: Lajme specat, i pastrojme mire nga faratdhe i pjekim ne furr pastaj i qerojm dhe. i presim ne dysh ose i leme te plote. Fusim specat brenda ne nje kavanoz.

Ne nje tas hedhim ujin dhe kripen dhe i perziejme qe te tretet kripa, pstaj i shtojme vajin, uthulllen dhe hudhrat nese vazo dhe ja hedhim lart specave, nese nuk eshte mbushur mire i shtojme serisht pak uje. I mbyllim dhe i leme ne ambjent qe mos ti kap drita dhe per 4-5 dite jane gati. Na vizitoni per me shume >>> www. tegatuajm. com Suksese!


Fjalet kyqe : turshi  speca  furr  hudhur  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

BOMBICA nga Egzontina Ismaili
Kroketa me djathë
Sulltan sarma