SI ti zhdukim rathët e zinj rreth syve
SI ti zhdukim rathët e zinj rreth syve

SI ti zhdukim rathët e zinj rreth syve

Kuzhint.com

Rrathët e zinj të syve janë një problem shqetësues për shumë persona.

Ato iu heqin freskinë dhe pamjen e bukur.

Ja trajtimi në kushte shtëpie:

Merrni 1 lugë gjelle me lëng domate dhe 1 lugë gjelle me lëng limoni dhe përziejini mirë.

Këtë përbërje aplikojeni me ndihmën e një pambuku tek sytë 2 herë në ditë për 15 ditë rresht.

Merrni gjethet e nenexhikut dhe bëjini ato në formë paste.

Miksoni 1 lugë gjelle me këtë paste nenexhiku dhe 1 lugë gjelle lëng limoni.

Aplikojeni këtë përzierje tek rrathët e zinj.

Mixoni 1 lugë gjelle me lëng limoni dhe 1 lugë gjelle me lëng shalqiri dhe këtë lëng aplikojeni tek rrathët e zinj të syve.

Lajeni fytyrën pas 15 minutash dhe praktikojeni këtë maskë për 20 ditë.

Merrni 1 lugë gjelle me ujë trëndafili dhe 1 lugë gjelle me lëng limoni dhe përziejini mirë.

Aplikojeni këtë përzierje me ndihmën e pambukut tek rrathët e zinj.

Aplikoni vaj të pasur me vitaminë E dhe vaj bajame tek rrathët e zinj të syve.

Nese ky informacion ishte i dobishem per ju, te lutem SHPERNDAJE.

Faleminderit


Fjalet kyqe : keshilla  zhdukim  rathet  zinj  rreth  syve  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Gurabija (biskota) me nisheste
Kaçimak me këpurdha të pjekura
Torte turke