Si t'i ktheni flokët grij, në natyrale
Si t'i ktheni flokët grij, në natyrale

Si t'i ktheni flokët grij, në natyrale

Kuzhint.com

Para së gjithash, nëse ju pyesni dikë i cili ka qenë duke përdorur këtë ilaç, me siguri do t'ju tregojnë se kanë përmirësuar shikimin tuaj. Ju gjithashtu do të vini re përmirësim të madh të lëkurës.

Por efekti më i mahnitshëm: ky ilaç është se ai kthen flokët e thinjura apo të bardha në natyrale si dhe i bën edhe më të fortë dhe të trashë se më parë. Përbërësit200 gram vaj fara liri4 limon të mesëm3 karafilë të vegjël (thelpinj hudhre)1 kg mjaltëMetoda e përgatitjes:Vendosni hudhrat dhe të gjithë limonin në një mikser dhe bëni përzierje. Vetëm 2 prej limonave qërrojini nga lëkura para se ti përzieni në mikser. Pas kësaj, shtoni farat e lirit dhe mjaltin dhe përziejini përsëri. Vendosni përzierjen në një tas qelqi dhe mbylleni fort atë me një kapak.

Mbajeni këtë përzierje në frigorifer. Si ta përdorni atë:Konsumoni një lugë gjelle nga kjo përzierje gjysmë ore para çdo vakti.

Përdorni vetëm lugë druri. Është e rekomanduar të konsumohet tre herë në ditë, shkruan revista shëndeti.


Fjalet kyqe : keshilla  ktheni  floket  grij  natyrale  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Steak me piper
Pasta(makarona) me spinaqe të freskët dhe parmezan   nga TeGatuajm.
Maskë kundër celulitit