Si te pergadisim TERHANA
Si te pergadisim TERHANA

Si te pergadisim TERHANA

Kuzhint.com

Perbersit:

  • 1 liter qumesht
  • 2 veze

Pergaditja: marrim miellin e sitmi dhe dy vezet i thyejm ne qumesht edhe i rrahim qe te treten dhe gradualisht shkojme duke e perzier miellin her her sikurse na mbesin neper duar kur nxajme buken dhe kete brume e shkundim nga miellidh dhe e hedhim ne kullojsen e makaronave dhe shkojme duke e shtypur rende rende ose mund edhe te formoni brume dhe ta beni me rendese varesisht se si ju vie me leht. pastaj e shtrijme siper nje pecete te paster dhe eleme te teret per sdi sa dite me qellim qe te mos na myket.

Per gatimin do te postojme tjeter recete


Fjalet kyqe : brumera  pergadisim  terhana  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Stop mund  ti themi  duhanit me ndihmën e limonit.
Buk me brokoli proshutë dhe djathë
Trileçe me  kokos