Si te largojme peshën e tepert nga trupi pas lindjes
Si te largojme peshën e tepert nga trupi pas lindjes

Si te largojme peshën e tepert nga trupi pas lindjes

Kuzhint.com

Perbersit:

1 qitro ( limon i gjelbert),

6 cm xhenxhefil,

1 liter uje.

Pergaditja:

Marrim ujin e vendosim ne nje ene dhe e vlojme pastaj e vendosim ne nje ene prej qelqi dhe ne te hedhim 1 qitro te prere rrota dhe xhenxhefill te prer ne copa pergaditjen e mbulojm e leme te qendroj 10 deri 15 minuta dhe fillojm e konsumojm.

Preferohet zakonisht te pihet nga 1 ose 2 gota para dhe pas buke. Çdo here pergaditet e fresket jo me te njejtat perberes qe jane konsumura.

Vazhdoni deri ne 40 dite pa nderpre.


Fjalet kyqe : keshilla  largojme  yndyren  tepert  trupi  lindjes  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Edukata e ngrënies
Trileçe me karamel
Petulla nga ; Deshira Shira