Si ta zhdukim njollën nga një veshje
Si ta zhdukim njollën nga një veshje

Si ta zhdukim njollën nga një veshje

Kuzhint.com

A E DINI SE? Për të hequr njollën nga një veshje e bardhë pambuku, marrim një leckë të lyer me benzinë ose amoniak dhe e fërkojmë rrobën sipër. Në një pëlhurë me ngjyrë, përdorni ujin e holluar me pak amoniak.

Për pëlhurat e mëndafshit, spërkatni njollën e vajit ose gjalpit me pluhur talk.

Lëreni ta thithë dhe më pas fërkojeni butësisht me një furçë. SHPERNDAJE INFORMACIONIN ME MIQET E TU...


Fjalet kyqe : keshilla  zhdukim  njollen  veshje  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ja heronjtë e rritjes së shijes
Petulla
Brusketa me karkaleca