Si pergaditet marcipani dhe si vendoset mbi torte(foto)
Si pergaditet marcipani dhe si vendoset mbi torte(foto)

Si pergaditet marcipani dhe si vendoset mbi torte(foto)

Kuzhint.com

PERBERESIT PER 200 gr MARCIPAN:

  • 100 gr Bajame
  • Gjysme pako sheqer vanille
  • 100 gr Sheqer pluhur
  • 20 ml Uje trendafili

PERGADITJA:

Bajamet i vendosim ne nje ene dhe mbi to qesim uje te vluar dhe i lem ashtu 5 minuta

Pastaj ia largojme levoren bajameve.

I terim me leter kuzhine.

Bajamet i bluajme me mikser shume imet (si pluhur).

Bajamet e bluara i ngjeshim me sheqer pluhur.

Gjate ngjeshjes shtoni edhe ujin e trendafilit.

Kaq kishte pergaditja e marcipanit.

Keshtu behet vendosja mi torte.

JPG" class="fr-dii" style="">

Burimi: www. wir-backen. de


Fjalet kyqe : embelsira  marcipani  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Sulltan sarma
Sup me perime
Maskë për rritjen e flokëve