Sheqerpare gatuar nga:Egzontina Ismaili
Sheqerpare gatuar nga:Egzontina Ismaili

Sheqerpare gatuar nga:Egzontina Ismaili

Kuzhint.com

Perbersit:3 Ve 4 lug te gjelles sheqere 1 gote te ujit vaje 1 pecive(pluhur per pjekurina ) 1 vanile i perzine kta perberes pastaj ju shton mjell deri sa masi ta largohet nga dore dhe ja shtojme ne mase nji ose gjyse pako kokose.

Formen ua jep rrumbullake.

SHERBETI 4 gote sheqer 3 gota uje.

Sheqe paret duhet me qen te ftohta sherbeti i nxehte pastaj ja vendosni nji tepsi permi qe te thithet mire sherbeti nga kjo mas dalin 30 sheqerpare.


Fjalet kyqe : embelsira  sheqerpare  gatuar  egzontina  ismaili  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Rolad me nutella
Farat e kungullit! Lexo me  shume per vetit.
Soda e bukës apo pluhuri për pjekje? Cila është më e mirë?