Shahe  torte  me pudinge te çokollades
Shahe torte me pudinge te çokollades

Shahe torte me pudinge te çokollades

Kuzhint.com

Receta Pandispanja e verdhe3 vez 6 lug sheqer 3 lug miell 3 lug nisheste 1 peciv 1 vanill Pandispanja me kakao3 vez 6 lug sheqe 3 lug miell3 lug nisheste 1 peciv 1 vanill 1 lug kafe apo kakao

Per lyerje pudinge te qokollades te pergaditur sipas udhezimeve si shkruan ne pako

Per dekor shllage te bardhe dhe arra te coptuara

Pregaditja:

Me perbersit e me siperm pergaditim brumin dhe i pjekim petat veq e veq ne tepsi katrore ne temperatur 190 grad pastaj i ftohim dhe i presim ne shirita te barabart te gjith njesoj dhe i vendosim 1 te verdhe 1 te kafet rend i lyejm me puding dhe keshtu vazhdon sa rende i prefesoni ta beni un ketu i kam ber vetm 2 rende pastaj e delorini sipas deshire ose si ne fotoJu beft mire!/ Europian Homemade Sweets/


Fjalet kyqe : embelsira  shahe  torte  pudinge  qokollades  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Rizoto Primavera
Tri ide te ndryshme vetem me nje gatim
Akullore me arom vanilje