Sauce Hollandaise
Sauce Hollandaise

Sauce Hollandaise

Kuzhint.com

Perberesit:

250 gr Gjalp3 Te verdha vezeKripNje luge gjelle leng limoniPiper i zi

Pergaditja:

Gjalpin e shkrime.

Te verdhat e vezeve sbashku me pak krip i rrahim me mikser deri sa te shkumon masa (mbusheni nje ene me uje te nxeht dhe siper saj vendosni enen ku jeni duke i rrahur vezet). 2.

Gjalpin e hedhim ngadal duke e rrahur masen vazhdimisht me mikser.

Sauce-s ia shtojme lengun e limonit dhe pak piper te zi.

Sauce Hollandaise te servohet menjehere. Quelle: www. rezepte. t-online. de


Fjalet kyqe : Sauce  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Biskota gatuar nga Egzontina Ismaili
Ja se çka i bën trupit tuaj kafeja esëll!
Role me krem vanilje