Sanduiç me krem salmoni dhe krem spinaqi
Sanduiç me krem salmoni dhe krem spinaqi

Sanduiç me krem salmoni dhe krem spinaqi

Kuzhint.com

Per senduiq nevoiten 5 feta tramezzini (30x15 cm përafërsisht ) si keto ne foto lart

Per kremin me salmon : 300 gr salmon i tymosur 200 g Philadelphia krem djathi 100 g krem ajke piper i kuqe i terur pak krip sipas shijesMiksojm përbërësit për krem me salmon derisa të behet një mase homogjene

Kremi me spinaq : 400 g spinaq i ferguar dhe i shtrydhura (kulluar) mirë200 g Philadelphia krem djathikripë dhe piperFergojm spinaqin ne temperatur maksimale per 2 minuta, pastaj e lem qe të ftohet dhe pastaj e shtrydhum mirë, dhe e bluamj me blender.

Për ta mbuluar senduiqin nevoiten : 300 g Philadelphia100 g kose pak krip sipas shijes.

Miksojm te dy përbërësit. duke i shtuar edhe pak kripë, ssipas shijes

Renditja e sanduiqit : Ne nje pjatanc ne fillim e vendosim nje feta tramezzini (fet buke ) pastaj iper ia hedhim pak nga krem me salmon siper kremit vendosim edhe nje fete tjerebuke pastaj kremin me spinaq dhe keshtu veprojm derisa ti perfundojm te gjithe perbereit

Pasi te kemi perfundu me renditje senduiqin e lyejm ne te gjitha anet me krem djathi dhe koste miksuar me pare pastaj e dekorojm si ne foto.

Për dekorimin qe duhet ti renditni siq e shihni ne foto: 1/2 kastravec 250 gr domate sheri te kuqe 2-3 vezë te ziera 1-2 kivi1 tufe me qep te reja havjar marule ose lakra jeshilemajdanoz te fresket 150 g salmon i tymosur dhe te prer holle


Fjalet kyqe : receta  huaja  sanduiq  krem  salmoni  spinaqi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pide turke
Si ti pastrojm gjygymat me keqapë!
Pogaqe e shpejt me susam dhe kos