Salmon ne salce limoni dhe koper
Salmon ne salce limoni dhe koper

Salmon ne salce limoni dhe koper

Kuzhint.com

Perberesit per dy persona:

2 Salmon fileto,

Nje tufe koper e fresket,

2 Luge gjelle vaj,

4 Luge gjelle lenge supe,

Nje luge qaji mustard,

Nje luge qaji leng limoni,

150 ml Ajke.

Pergaditja:

Salmonin e pastrojme me uje pastaj e terim me leter kuzhine.

Hedhim vaj ne tigan dhe e pjekim salmonin ne te dy anet mire.

Largojme nga tigani salmonin dhe po ne te njejtin tigan hedhim lengun e supes, mustarden, kopren e prere imet dhe lengun e limonit.

Pasi te merr val ia shtojme edhe ajken duke e perzier deri sa te trashet.

Salmoni te servohet ne pjate me pak patate te ziera si dhe salcen e pergaditur.

Burimi:oetker. de

Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm.


Fjalet kyqe : gjellera  salmon  salce  limoni  koper  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

BOMBICA nga Egzontina Ismaili
Kek me dy shije
Stek mishi e pjekur