Sallata greke
Sallata greke

Sallata greke

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

600 gr Domate, Nje salat e gjelber, 50 gr Ullinje, 2 Luge gjelle uthull, Pak sheqer, 150 gr Djathe i bardhe, Nje spece i kuq, 4 Luge gjelle vaj ulliri, Nje luge qaji mustard, Nje tufe gjethe te gjelbra hudhre dhe Nje qep, Nje luge gjelle vaj, Krip dhe piper

Pregaditja e recetës :

Perimet i presim si ne foto

Per salcen perzim uthullen me kripen, piperin, mustarden dhe pak sheqer pastaj ia shtojme gjethet e hudhres te prera imet

Pasi tia hedhim salates siper salcen e sperkasim tere salaten me vajin e ullirit dhe e perzim me kujdes

Ju befte mire!


Fjalet kyqe : sallata  salate  greke  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pogaqe nga tegatuajm
Ëmbelsirë me orizë
Tiramisu me dredheza