Sallat me patate
Sallat me patate

Sallat me patate

Kuzhint.com

Ne nje ene i ziejm patatet me levore dhe pasi te jen zier i heqim nga zjarri dhe i lejm te ftohen,

I qerojm dhe i prejm ne copa ta vogla si ne foto, pastaj marrim disa qepe te reja dhe i prejm ne rrathe dhe e qesim ne enen me patate ku siper i hedhim veget sipas deshires, origano uthulle, pak vaj ulliri dhe e perziejm.

Marrim nje pjat dhe e qesim masen e pregaditur nga patatet dhe e dekorojm me ca gjethe majdaozdhe qepe te reja (shih foton). Kjo sallat mund te sherbehet e ftoft me peshke, me mishe ose me qfar te deshironi. Ju beft mire! Receta ederguar nga >>>Edona Latifi-ramadani


Fjalet kyqe : sallata  sallat  patate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Dallimi në mes të karbohidrateve komplekse dhe atyre të thjeshta
Supë me lakra  brukseli dhe patate
Schnetzel nga mishi lopes me oriz