Salce e Bardhe
Salce e Bardhe

Salce e Bardhe

Kuzhint.com

Përbërsit:

Leng mishi 50gr,

gjalpe 10gr,

miell 2gr,

limontos 0. 1gr,

kripe 3gr.

Përgatitja:

Ne fillim marrim një tigan dhe ne te e kaurdiset mielli pa marre gjyre te erret gjitmon fuke e perzier panderpre dhe pastaj miellin e shuajme me bulion ndryshe (leng mishi) i zier me par.

Tiganin e leme te që të zjej 2-3 minuta i hedhim kripe piper dhe limon.

Salca e përgatitur ne kete menyr është gati per servirje.


Fjalet kyqe : salca  salce  bardhe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kifle me rrush dhe qokollad
Ajvarë  i përgaditur nga Ema Emily
Pse duhet te vendosni qepe nen çorape kur te flini gjume? Do ta provonit ju?