Salca shtepie me speca te kuq
Salca shtepie me speca te kuq

Salca shtepie me speca te kuq

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

4 domate, 1 Qepë, 1 Specë i kuqë pa djeg, 1 Specë i kuqë djeges, 1 lugë gjelle pastë domatesh( Tomatenmark), Kripë, piper i zi dhe, piper i kuqë me fara

Pregaditja e recetës :

Në fillim marrim te gjithe perbrsit e me siperm dhe i pastrojm mire.

Pastaj krejt këto perbers i bluajm me blender derisa te fitojm salcen e deshiruar qe shini ne foto.

Kjo recet vlen per salcen me speca te kuqe.

Ju beft mire nese e pergatiteni.


Fjalet kyqe : salca  shtepie  speca  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

-Leqenik -
Gurabija  nga Vesa Nina.
Role e shpejt