Salca me perime te fresketa
Salca me perime te fresketa

Salca me perime te fresketa

Kuzhint.com

Perbersit:

  • (400 g)Domate
  • 200 g ujë
  • 1/4 qepë të bardhë
  • 3-4 domate
  • 4 qepë pranverore
  • 1-2 speca te gjelbër
  • 1 qese me koriandër te freskët
  • 1/2 lugë. kripë dhe
  • hudhër

Pergaditja:

Ne fillim i pastrojm dhe i qerojm perbersit e mesiperm pastaj i grijm njeher ne copa si ne foto pastaj i qesim per ti bluar ne nje blender apo aparat elektik per bluarje te pemve si ne foto.

Per ecurin e pergaditjes shikoni foton:


Fjalet kyqe : salca  perime  fresketa  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Perzieni uthullën e mollës me mjalte dhe pini atë çdo mëngjes
Schnitzel me patate pure  dhe brokoli nga tegatuajm.com
Supë krem karote