Salate me mozzarella dhe makarona
Salate me mozzarella dhe makarona

Salate me mozzarella dhe makarona

Kuzhint.com

Perberesit: 250 gr Makarona (forme flutur) 250 gr Mozzarella 250 gr Cherry domate 200 gr Champignon-a 200 gr Rucola (salat) 7 Luge gjelle uthull 1 Luge qaji krip 2 Luge qaji sheqer 1 Luge qaji piper i zi 130 ml Vaj ulliri 5 Luge gjelle uje 25 gr Borzilok Pergaditja: Makaronat i zim sipas udhezimeve qe shenojne ne pako pastaj i kullojme dhe i lem te ftohen. Nga uthulla, kripa, sheqeri, piper, vaji i ulliri, uji dhe borziloku bejme salcen per salate. Dhe aty ne salce i hedhim makaronat dhe i lem 1-2 ore. Mozzarella e presim ne katrore.

Domatet i pergjysmojme.

Champignon-at i pastrojme dhe i presim imet.

Salaten rucola e pastrojme dhe e presim ne copa te vogla.

Te gjitha i bashkojme me salcen dhe makaronat. (Si te doni mundeni champignon-at pak ti fergoni) Burimi: www. chefkoch. de Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm.


Fjalet kyqe : gjellera  salate  mozzarella  makarona  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kifle me sherbet
Kekë me fruta te thata
Ëmbelsirë  me lengë qershie