Rrollad me banane
Rrollad me banane

Rrollad me banane

Kuzhint.com

Embelsir e pergaditur nga--Egzontina Ismaili

Filli me kakao;

  • Nji pako pllazma keksa
  • gjysme margarini te shkrire
  • 4 lug gjelle sheqer
  • dy lug gjelle kakao
  • nji gote qumshet

Ne nje en te madhe i bashkojm te gjithe perpersit e mesiperm nje nga nje duke e formuar nje mase te ngjeshurper kete rolad;

Filli me kokos;

  • 1/2 e pakos me margarin
  • 1 pako kokos
  • 4 lug gjelle sheqer
  • pak qumesht

Marrim nje gjysme margarini. 4 lug gjelle sheqerpastaj ia qesim kokosin dhe e tretim me pak qumesh derisa kokosi te zbutet

Perbers shtes;

  • 2-3 banane

Pergaditja e roles;

Marrin nji leter plasmani e shtriejm mbi tavolin dhe mi te e vendosim fillin me pllazma kekse duke e rrafshuar mire ne te gjitha anet ku siper ia vendosim edhe nje shtres nga filli me kokos edhe kete e rrafshojm mire pastaj ia renditim bananet e qeruara dhe e pshtjellim ngadal me leteren e plasmani duke e formuat nje rrole si ne foto ku me pas duhet qe ta leni qe te frohet se paku 4 ore.

Ju beft mire!


Fjalet kyqe : embelsira  rrollad  banane  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

PËRDORIMET E SHUMËFISHTA TË QEPËVE
Kifle me kos
Kaffee Torte