Rrolad me banane
Rrolad me banane

Rrolad me banane

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

150 g margarinë, 100 g sheqer pluhur, 300 g plazma keksa, 120 ml qumësht, 3 pako sheqer vanilje, 5 banane krem, 2 banane te freskta

Pregaditja e recetës :

Per dekorim;

50 g gjalpë ose margarinë

100 g çokollatë qumështi

3 lugë qumësht

Përgatitja:

Perziejm mire margarinën me sheqer pluhur.

Shtojme biskota, sheqer vanilje. dhe qumësht dhe e perziejm

te gjithe masen e kombinuar mirë e perziejm me luge, pastaj i shtoni krem bananet e copëtuara.

Masen e përzier mire, e vëme si bazë pastaj i renditim dy banane duke e mbeshtjell ne formen qe deshirojm

Ne fund e zbukurojm me krem qokollade qe e kem pregadit me pare ne avull dhe e vem qe te ftohet ne frigorifer

Ju befte mire


Fjalet kyqe : embelsira  rrolad  banane  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Gurabija nga Leonora Maxhuni
Si ta shtrojm tryezen ne rast festash.
Revani e ndar ne dy pjes