Role me spinaq
Role me spinaq

Role me spinaq

Kuzhint.com

Perberesit: 400 gr Spinaq i fresket 5 veze, ndajme te verdhat e vezeve nga te bardhat 50 gr Gjize Krip sipas deshires 3 Luge gjelle miell 0. 04 gr Pecive Per mbushjen ju duhen: 150 gr Gjize 3 Thelpi hudhre Krip, thymian 50 gr Parmesan i grire 12 Domate te terura Pergaditja: Nxehim furren ne 180 Grad. Vendosim letren per pjekje ne nje tepsi 23x32 cm. Spinaqin e ziejm ne uje te nxeht 2 minuta pastaj e largojme nga uji i nxeht dhe e hedhim ne uje te ftohet. Perziejm te verdhat e vezeve me gjizen, kripen, peciven dhe miellin. Kullojme spinaqin mire pastaj e presim imet dhe e perziejme me perzierjen me te verdhat e vezeve. Rrahim me mikser te bardhat e vezeve pastaj e hedhim te spinaqi e perzim mire.

Masen me spinaqin e hedhim ne letren qe kemi vendosur ne tepsi e rrafshojme mire pastaj e vendosim ne furre 10-15 minuta. Per mbushjen perzim gjizen me hudhren e prere imet, kripen dhe thymian-in(bime aromatike). Largojme tepsin nga furra.

Vendosim peten ne tevolinen e punes.

E lyejme me mbushjen qe kemi pergaditur pastaj i hedhim siper domatet e terura dhe te prera ne copa te vogla pastaj me kujdes e bejme role.

Mbasi ta kemi bere role i hedhim siper parmesan te grire. Ju beft mire! Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm. Burimi: http://evatoneva. com/


Fjalet kyqe : sallata  role  spinaq  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Shurupet nga bimët mjekësore
Luleshtrydhe me banane
Kroesan shtepie