Role  me  oblland
Role me oblland

Role me oblland

Kuzhint.com

Përbërësit: 500 gr keksa, 400 gr arra me gjithë guacë, 50 gr sheqer por edhe me pak, sipas dëshirës, 150 gr çokollatë (për gatim), 125 gr gjalpë, 100 gr rrushe 1 pako sheqr vanil Përgatitja Ne fillim obllanden e mbeshtjellim me nje salfet kuzhine te lagur qe te zbutet pak qe ta mbeshtjellim same leht rolen Shkrijmë gjalpin dhe çokollatën, të dyja bashkë në një enë, mbi avull.

Pastaj ia shtojm arrat e bluhura, rrushin qe duhet te zbutet ne uje te nxeht, vanilen dhe ne fund kekset e bluhura dhe i perziejm mire. Pastaj, marrim obllanden qe e kemi mbeshtjellim me nje salfet kuzhine te lagur qe te zbutet pak e shtrijm mbi tavolin dhe siper ia hedhim kremine pregaditur me keksadhe e mbeshtjellim qe ta bejm nje role. Pasi te kemi perfundu e mbeshtjellim me flet alumini ose cellofoni dhe e fusim ne frigorifer qe te ftohet/ E keni provuar këtë reçetë? Votojeni sipas preferencës tuaj! Ju beft mire!


Fjalet kyqe : embelsira  role  oblland  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me rrush te bardhe
Nje recet per ata qe vuajn nga Kanceri derguar nga nje fanse Ema
Numërimi i kalorive në etiketat e alkoolit