Role me keksa dhe banane
Role me keksa dhe banane

Role me keksa dhe banane

Kuzhint.com

Ëmbëlsira e mia të preferuara janë ato me çokollatë, edhe nëse ata janë të kombinuara me një banane.

Këtu është një e tillë, është shumë e lehtë për të bërë.

Përbërësit:

-125 Gr. margarinë,

-120 Gr. sheqer,

-2 dl Qumësht,

-300 Gr. biskota plazma,

-2 Banane,

-100 Gr. çokollatë për gatim.

Përgatitja:

Vlojm sheqerin dhe qumështin dhe ne te hedhim margarinen dhe biskotat e grimcuara deri sa berberja te marre formen e tortes e shtrijme masen ne nje qese kuzhine te lyer me vaj dhe siper rendisim 2 banane te qeruara dhe e rokullisim me ngadal masen dhe eashtu te mbeshtjellur e fusim ne frigorifer per 2 ore dhe pastaj shkrume cokoladen ne avull me pak vaj dhe ia hedhim siper dhe prap e kthejm ne firgorifer per gjysem ore.

ju befte mire...


Fjalet kyqe : embelsira  role  keksa  banane  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Mask për themra te qara
Gjake në urinë: A thua qfarë po ndodh?
Tortë shtresore