Revani me miellë misri
Revani me miellë misri

Revani me miellë misri

Kuzhint.com

Revani me miellë misri nga Monda Kalenja

Pergaditim brumin me ;tri vezë, një filxhan çaji gjalpë, një filxhan kosë, pak sode buke, dy filxhana sheqer dhe miellë misri sa te behet brumi. !

Masën e fituar e qesim ne tepsi të lyer me vaj dhe pastaj e pjekim ne furrë të parangrohur në 170 per 25-30 minuta.

Si shtes kjo lloj revanie nuk behet me sherbet! Ju befte mire!


Fjalet kyqe : embelsira  revani  mielle  misri  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Orize me mishe
E bardha e vezës,  shërues magjik kundër djegieve
Kube me keksa dhe kokos nga Lulja La