Revani e shpejt me sherbet nga  Hava Jusufi
Revani e shpejt me sherbet nga Hava Jusufi

Revani e shpejt me sherbet nga Hava Jusufi

Kuzhint.com

Perbersit;

  • 3 vezë
  • 1 filxhan zejtin(vaj)
  • 1 filxhan kos
  • 12 lug te hajes sheqer
  • 15 lug mille
  • 1 peciv

Pergaditja;

Ne nje ene perziejm te gjithe perbersit e me siper se bashku dhe masen e fituar e qesim ne nje tepsi te lyer me gjalpe,

dhe e pjekim ne furre te nxeht ne 180 grad derisa te marr nje ngjyre te deshiruar dhe gjithmon duke e shiku me rremojs

se a eshte pjekur ne te gjitha anet.

Ne nderkoh ziejm shërbetin ne nje tengjere me 2 gota sheqer dhe 3 gota uje

Pasi te jet pjekur dhe ftohur pandispanja e prejm ne kube dhe siper ia qesim sherbetin e vaket

Revani e shpejt me sherbet nga Hava Jusufi


Fjalet kyqe : embelsira  revani  shpejt  sherbet  hava  jusufi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kek laraman
Si ti pastrojm tiganet me yndyra te djegura.
Lakra te embela me mishë nga tegatuajm.com