RECETË NATYRALE PËR HEQJEN E GURËVE NË VESHKA
RECETË NATYRALE PËR HEQJEN E GURËVE NË VESHKA

RECETË NATYRALE PËR HEQJEN E GURËVE NË VESHKA

Kuzhint.com

Sot gjithnjë e më shumë njerëz vuajnë nga gurët në veshka, problem i cili shkaktohet kryesisht nga uji dhe ushqimet që konsumojmë.

Më të shumtën e herëve, gurët në veshka apo fshikëzën e urinës shkaktojnë dhimbje të padurueshme, madje për periudha të gjata kohore.

Më poshtë, po ju paraqes një recetë popullore (natyrale) që e përgatiste gjyshja ime për heqjen e gurëve dhe rikthimin e shëndetit në gjendjen e mëparshme.

Përbërësit:

250 gr mjaltë,

250 gr rrënjë majdanozi,

250 gr vaj ulliri,

250 gr meli (proteina bimore),

250 gr limona (bashkë me lëvoren),

Përgatitja:

Fillimisht, lani me ujë të bollshëm limonat dhe rrënjët e majdanozit, pastaj prijini në copa të vogla dhe vendosini në makinën grirëse, derisa të krijohet një masë homogjene, mandej shtoni mjaltin, vajin e ullirit, millets dhe rrihini përsëri së bashku.

Në vazhdim, hidheni në një vazo prej qelqi të sterilizuar dhe ruajeni në derën e frigoriferit.

Nga përzierja e mësipërme hani një lugë në mëngjes (esëll) dhe darkë.

Për efekte sa më të mira, mos harroni të konsumoni 2 litra ujë në ditë. albstroka.


Fjalet kyqe : keshilla  recete  natyrale  heqjen  gureve  veshka  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Maskë per pastrimin e fytyres dhe largimin e qimeve nga  fytyra!
Ravioli me spinaq
Speca turshi me hudhra