Receta – Torta Parajsa
Receta – Torta Parajsa

Receta – Torta Parajsa

Kuzhint.com

Përbërësit ;

300 gr gjalpë, 3 vezë,

300 gr sheqer,

100 gr miell,

200 gr miell nga patate,

1 pako maja,

1 pako vanilje,

korë limoni,

sheqer pluhur.

Përgatitja e Tortës:

Miksoni vezët dhe gjalpin në fillim dhe pastaj shtoni sheqerin dhe vazhdoni të përzieni.

Ndërkohë shtoni miellin dhe majnë.

Bashkoni vaniljen dhe limonin duke e përzier mirë.

Hidheni në një enë duke shtruar letër furri dhe vendoseni në furrë për 40 minuta me 180 grad.

Pasi të jetë pjekur, hidhini sipër sheqerin pluhur!

Ju bëftë mirë


Fjalet kyqe : embelsira  receta  torta  parajsa  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Biskota dy katesh
Vetitë sheruse të misrit
Njollat kafe në fytyrë dhe pastrimi perfekt i tyre