Ravioli me spinaq
Ravioli me spinaq

Ravioli me spinaq

Kuzhint.com

Përbërësit për këtë recetë: spinaq miell vezë vaj kripë Përgatitja: Skuqim spinaqin derisa të pijë ujin që lëshon. Për bumin çdo 100 g miell i hedhim një vezë, i shtojmë pak vaj, kripë dhe ujë të ngrohtë sa të zihet brumi.

Brumin e lëmë të pushojë për 30 minuta. Hapim një petë dhe e presim për së gjati. spinaq dhe krijojmë raviolit.

Kur raviolit janë gati, i ziejmë në ujë me kripë për 5 minuta.

Pasi i kullojmë i hedhim gjalpë dhe djathë të grirë. >>living. al


Fjalet kyqe : brumera  ravioli  spinaq  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Trileçe me karamel
 8 arsyet pse na dhemb koka!
Berliner