QOFTE TE VOGLA ME ARRA DHE MISH TE GRIRE
QOFTE TE VOGLA ME ARRA DHE MISH TE GRIRE

QOFTE TE VOGLA ME ARRA DHE MISH TE GRIRE

Kuzhint.com

RECETA: QOFTE TE VOGLA ME ARRA DHE MISH TE GRIRE

PËRBËRËSIT:

500g mish të grirë, � qepë të grirë hollë, 2 lugë galetë, 1 vezë, 1 lugë miell, arrë moskat, piper të zi, 100g thelpinj arra. Skuqen me shumë vaj në zjarr jo të fortë. Përziejmë mishin e grirë me qepën, vezën, galetën, kripën, piperin dhe pak arrë moskat.

Me brumin e përft uar formojmë zare të vogla në me- sin e të cilave vendosim nga një copëz arrë.

I lyejmë me miell dhe galetë të përzier së bashku dhe i skuqim në tenxhere me shumë vaj në temper- aturë mesatare.

I lëmë derisa të marrin ngjyrë të artë dhe i kullojmë.


Fjalet kyqe : gjellera  qofte  vogla  arra  mish  grire  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kek me çokollatë dhe arrë kokosi
Petulla amerikane
Keshilla per gatim: Si ta ruajme gjate mishin te fresket?