Qofte shtepije  nga Flamur Gashi
Qofte shtepije nga Flamur Gashi

Qofte shtepije nga Flamur Gashi

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 kg mishë të grir , 1 vez dhe 2 lugë me millë , 1 lugë te gjëlles veget(erza)sipas shijes, 1 hudher ose qepë

Pregaditja e recetës :

Ne fillim e hedhim me nje pjate mishin e bluar pastaj ia qesim edhe 1 vez, 2 luge me mille, 1 luge te gjelles veget, 1 hudher ose qepe sipas shijes qe keni dhe i perziejm mire te gjithe perbersit derisa te bashkohen mir pastaj me dore formojm qofte si ne foto i rnditim ne tepsi dhe i pjekim ne 200grad.


Fjalet kyqe : gjellera  qofte  shtepie  flamur  gashi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ftohja dhe gripi shërohen me lëngje
Shtrudlle me xhem kumbulle
Torte me karamel